Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13543006



*

nr 1354 3006


Yoshio Nakajima

(f. 1940), Japan


Yoshio Nakajima (b. 1940), Japan. 'Röd'. Signed, 45x55 cm,


MIXED MEDIA, "Röd". Signerad, 45x55 cm


Yoshio Nakajima, japansk painter, printmaker and performanceartist born 1940.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday October 19 2020
at 19:10:08



  • Artist/Designer

Yoshio Nakajima

Yoshio Nakajima, japansk painter, printmaker and performanceartist born 1940.

Read more about Yoshio Nakajima
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blandteknik japan japansk vattenfärg yoshio nakajima
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr