Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 11796215



*

nr 1179 6215


Lars Norrman

(1915-1979), Sverige


Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Man med hatt, signed, 11x16,


MIXED MEDIA, Man med hatt, signerad, 11x16


Lars Norrman, born 1915, dead 1979, Swedish painter, and draughtsman.

Estimate:

400

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday April 23 2018
at 19:58:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/4 23:10:18 1      Vinnande bud
18/4 22:59:53 2      200 kr
18/4 22:59:53 1      250 kr (Robot)
18/4 23:00:12 2      400 kr
18/4 23:00:12 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Lars Norrman

Lars Norrman, born 1915, dead 1979, Swedish painter, and draughtsman.

Read more about Lars Norrman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lars norrman man med hatt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8106 GOUACHE
    Elli Hemberg (1896-1994), Sweden. No signature, "p..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:30
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:04




Ladda ner broschyr