KONST / Litografier / Färglitografi 15528405
nr 1552 8405
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Stilleben. Signerad, numrerad 282/360. Färglitografi, bildmått: 55x48 cm, yttermått inklusive ram: 81x65 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 juli 2023
kl 18:45:47
17/7 10:52:58