KONST / Litografier / Färglitografi 13767006

nr 1376 7006

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 8/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 1 februari 2021
kl 19:09:59

28/1 23:30:46 1      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt