ÖVRIGT / Diverse / Tekök 14534219
*
nr 1453 4219
Tekök
2 st, Pläter. Höjd: 38-42 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2022
kl 20:29:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 23:26:15
1
300 kr
7/3 19:37:54
2
350 kr
7/3 20:24:14
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter tekök
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:18
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
*
Tekök
nr 1453 4219
Tekök
2 st, Pläter. Höjd: 38-42 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 23:26:15 | 1 | 300 kr |
7/3 19:37:54 | 2 | 350 kr |
7/3 20:24:14 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter tekök
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:18 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31