Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Peasant paintings 9154380



*

nr 915 4380


PEASANT PAINTINGS

3 delar, 1800-tal, längd: 90-125 cm, höjd: 28 cm,


3 delar, 1800-tal, längd: 90-125 cm, höjd: 28 cm


Estimate:

2000

Sold:

SEK 1600

Auction date:

Monday September 29 2014
at 19:07:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/9 21:02:58 1      1.500 kr
29/9 13:44:19 2      Vinnande bud



  • Klassiska
  • Sep 29

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Read more about Klassiska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allmogemålningar vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:04




Ladda ner broschyr