![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8192326
*
nr 819 2326
Spegel
Gustaviansk stil, oval, , höjd: 66
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2013
kl 18:53:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 11:12:01
1
150 kr
5/4 19:25:35
2
200 kr
7/4 09:52:58
3
300 kr
7/4 18:38:28
4
700 kr
8/4 13:20:06
5
900 kr
8/4 18:26:03
6
900 kr
8/4 18:26:47
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 819 2326
Spegel
Gustaviansk stil, oval, , höjd: 66
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 11:12:01 | 1 | 150 kr |
5/4 19:25:35 | 2 | 200 kr |
7/4 09:52:58 | 3 | 300 kr |
7/4 18:38:28 | 4 | 700 kr |
8/4 13:20:06 | 5 | 900 kr |
8/4 18:26:03 | 6 | 900 kr |
8/4 18:26:47 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53