KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17493017

nr 1749 3017

Agneta Flock

(f. 1941), Sverige

"Med vänner på örat"- siluetteknik. Signerad, blandteknik, daterad 1993, oramat löst blad. Bladets mått: 35x46 cm

Agneta Flock, svensk textilkonstnärfödd 1941.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

800 kr

måndag 8 december 2025
kl 18:01:02

29/11 09:01:10 1      700 kr
30/11 09:52:24 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Agneta Flock

Läs mer om Agneta Flock