ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13725172
*
nr 1372 5172
Spegel
Bemålad, 53x36 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:42:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 14:05:16
1
100 kr
18/1 17:06:14
2
Vinnande bud
18/1 17:22:57
1
200 kr
18/1 17:22:57
2
250 kr (Budbetjänt)
18/1 17:24:10
1
300 kr
18/1 17:24:11
2
350 kr (Budbetjänt)
18/1 17:25:38
1
400 kr
18/1 17:25:38
2
450 kr (Budbetjänt)
18/1 17:26:30
1
500 kr
18/1 17:26:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1372 5172
Spegel
Bemålad, 53x36 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/1 14:05:16 | 1 | 100 kr |
| 18/1 17:06:14 | 2 | Vinnande bud |
| 18/1 17:22:57 | 1 | 200 kr |
| 18/1 17:22:57 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 17:24:10 | 1 | 300 kr |
| 18/1 17:24:11 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 17:25:38 | 1 | 400 kr |
| 18/1 17:25:38 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 17:26:30 | 1 | 500 kr |
| 18/1 17:26:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



