KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11929291
*
nr 1192 9291
Eigil Schwab
(1882-1952), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 54x45 cm
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 20:17:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 21:08:01
1
200 kr
2/7 18:17:19
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eigil Schwab
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Läs mer om Eigil Schwab
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eigil schwab naturmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Eigil Schwab
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Läs mer om Eigil Schwab
nr 1192 9291
Eigil Schwab
(1882-1952), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 54x45 cm
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/6 21:08:01 | 1 | 200 kr |
| 2/7 18:17:19 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eigil Schwab
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .Läs mer om Eigil Schwab
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eigil schwab naturmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



