KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11929291

nr 1192 9291

Eigil Schwab

(1882-1952), Sverige

Oljemålning, Träd. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 54x45 cm

Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 2 juli 2018
kl 20:17:48

30/6 21:08:01 1      200 kr
2/7 18:17:19 2      Vinnande bud

Eigil Schwab

Läs mer om Eigil Schwab