KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10928049
*
nr 1092 8049
Mikael Kihlman
(f. 1953), Sverige
Etsning, Mikael Kihlman (f. 1953), 23/250, motivet: 16x12
Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 20:01:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 20:27:10
1
100 kr
27/2 16:58:19
2
150 kr
27/2 19:53:37
3
200 kr
27/2 19:54:30
4
250 kr
27/2 19:56:18
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael kihlman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Mikael Kihlman
Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.
nr 1092 8049
Mikael Kihlman
(f. 1953), Sverige
Etsning, Mikael Kihlman (f. 1953), 23/250, motivet: 16x12
Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 20:27:10 | 1 | 100 kr |
| 27/2 16:58:19 | 2 | 150 kr |
| 27/2 19:53:37 | 3 | 200 kr |
| 27/2 19:54:30 | 4 | 250 kr |
| 27/2 19:56:18 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael kihlman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



