KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15146110

nr 1514 6110

Rudolf Jelinek

(1880-1958), Österrike

Oljemålning, Rökande gosse. Signerad. Olja på duk, 50x38 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm

Rudolf Jelinek, målare född 1880, död 1958.

Utrop:

700 kr

Såld:

700 kr

måndag 9 januari 2023
kl 19:35:09

Rudolf Jelinek

Läs mer om Rudolf Jelinek