KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16737261

nr 1673 7261

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Signerad, daterad 1939, Träd, 30x25 cm, yttermått inklusive ram: 46x38 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 januari 2025
kl 18:53:05

17/1 11:54:30 1      Vinnande bud

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo