KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10816040
*
nr 1081 6040
Mirko Vucinic
(f. 1957), Serbien
Blandteknik, Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, bladets mått: 48x35
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2016
kl 19:26:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 19:21:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
5 dec
Specialauktion Mirko Vucinic
Den serbiske konstnären Mirko Vucinic är född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957. Vucinics planer på att bli konstnär motarbetades av föräldrarna som tog honom ur det kostgy ...
Läs mer om Specialauktion Mirko Vucinic
- Konstnär/Designer
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Läs mer om Mirko Vucinic
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mirko vucinic serbien vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Läs mer om Specialauktion Mirko Vucinic
Läs mer om Mirko Vucinic
nr 1081 6040
Mirko Vucinic
(f. 1957), Serbien
Blandteknik, Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, bladets mått: 48x35
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/12 19:21:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
5 dec
Specialauktion Mirko Vucinic
Den serbiske konstnären Mirko Vucinic är född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957. Vucinics planer på att bli konstnär motarbetades av föräldrarna som tog honom ur det kostgy ...
Läs mer om Specialauktion Mirko Vucinic
- Konstnär/Designer
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dÃ¥varande Jugoslavien 1957.Läs mer om Mirko Vucinic
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mirko vucinic serbien vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



