ART / Oil paintings / Oil painting 16406233
nr 1640 6233
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Bror Ingemar Fröberg (1921-1999), Sweden. Signed, dated -57, composition. Olja på duk på pannå. Sheet: 63x93 cm, outer dimensions including frame: 77x107 cm,
OIL PAINTING, Signerad, daterad -57, komposition. Olja på duk på pannå. Bladets mått: 63x93 cm, yttermått inklusive ram: 77x107 cm
2600
SEK 2200
Monday September 2 2024
at 19:40:05
31/8 22:49:20
2.000 kr
2/9 19:19:54
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Read more about Bror Ingemar Fröberg