ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15773560
*
nr 1577 3560
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
2 pcs, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Sweden. Par i sydländskt landskap, sheet: 29x22 cm, outer dimensions including frame: 41x31 cm,
MIXED MEDIA, 2 st, Par i sydländskt landskap, bladets mått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x31 cm. Signerad
Berta Svensson-Piehl, Swedish painter, born 1892, dead 1963.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 13 2023
at 19:26:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/11 21:06:50
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, Swedish painter, born 1892, dead 1963.
Read more about Berta Svensson-Piehl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, Swedish painter, born 1892, dead 1963.
Read more about Berta Svensson-Piehl
nr 1577 3560
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
2 pcs, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Sweden. Par i sydländskt landskap, sheet: 29x22 cm, outer dimensions including frame: 41x31 cm,
MIXED MEDIA, 2 st, Par i sydländskt landskap, bladets mått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x31 cm. Signerad
Berta Svensson-Piehl, Swedish painter, born 1892, dead 1963.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday November 13 2023 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/11 21:06:50 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, Swedish painter, born 1892, dead 1963.Read more about Berta Svensson-Piehl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



