BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 10716437
nr 1071 6437
Bordslampfot
1920-/30-tal, nysilver
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 november 2016
kl 18:15:13
28/11 15:17:50
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.