Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13714053



*

nr 1371 4053


Attila Balla

(f. 1959), Ungern


Attila Balla (b. 1959), Hungary. Signed, unframed, sheet: 109x75,


MIXED MEDIA, Signerad, oramat löst blad, bladets mått: 109x75 cm


(Attila Balla, painter born 1959.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday January 11 2021
at 20:33:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/1 20:14:16 1      150 kr
8/1 20:24:11 2      400 kr
11/1 18:16:14 3      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Attila Balla

(Attila Balla, painter born 1959.

Read more about Attila Balla
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller attila balla blandteknik oramat löst blad ungern ungersk vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr