ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8616265
*
nr 861 6265
Spegel
Rektangulär, höjd: 98
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 19:50:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 22:47:51
1
100 kr
24/11 07:32:24
2
150 kr
24/11 18:25:14
3
250 kr
24/11 19:32:31
2
500 kr
24/11 21:01:07
3
400 kr
24/11 21:01:58
3
500 kr
24/11 21:05:04
3
600 kr
25/11 19:45:06
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 861 6265
Spegel
Rektangulär, höjd: 98
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 22:47:51 | 1 | 100 kr |
| 24/11 07:32:24 | 2 | 150 kr |
| 24/11 18:25:14 | 3 | 250 kr |
| 24/11 19:32:31 | 2 | 500 kr |
| 24/11 21:01:07 | 3 | 400 kr |
| 24/11 21:01:58 | 3 | 500 kr |
| 24/11 21:05:04 | 3 | 600 kr |
| 25/11 19:45:06 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



