ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8271266
*
nr 827 1266
Spegel
Gustaviansk stil, 131
Kondition: skadad
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2013
kl 20:51:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 09:17:21
1
800 kr
20/5 16:49:13
2
1.300 kr
20/5 16:56:20
1
1.000 kr
20/5 16:56:59
1
1.200 kr
20/5 20:05:21
1
1.500 kr
20/5 20:35:33
3
1.600 kr
20/5 20:39:48
1
1.800 kr
20/5 20:40:59
3
1.800 kr
20/5 20:41:38
3
1.900 kr
20/5 20:46:09
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 827 1266
Spegel
Gustaviansk stil, 131
Kondition: skadad
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 09:17:21 | 1 | 800 kr |
20/5 16:49:13 | 2 | 1.300 kr |
20/5 16:56:20 | 1 | 1.000 kr |
20/5 16:56:59 | 1 | 1.200 kr |
20/5 20:05:21 | 1 | 1.500 kr |
20/5 20:35:33 | 3 | 1.600 kr |
20/5 20:39:48 | 1 | 1.800 kr |
20/5 20:40:59 | 3 | 1.800 kr |
20/5 20:41:38 | 3 | 1.900 kr |
20/5 20:46:09 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53