KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16536177
nr 1653 6177
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Oljemålning, Kloster. Signerad. Olja på duk, 70x47 cm, yttermått inklusive ram: 91x71 cm
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 19:18:50
450 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark