KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13061559
nr 1306 1559
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "ur strand sten". Signerad, daterad 1961. Olja på pannå, 32x33 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
tisdag 11 februari 2020
kl 12:01:32
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström