![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12156245
*
nr 1215 6245
Hans Lindh
(f. 1926), Sverige
Etsning, Gustav Adolfs torg år 2584,11/30. Motivet: 39x48
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 18:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 12:45:37
1
100 kr
4/11 17:07:31
2
200 kr
5/11 18:02:14
3
600 kr
5/11 18:40:19
4
500 kr
5/11 18:40:19
3
600 kr (Budbetjänt)
5/11 18:41:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:54
*
Hans Lindh
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Läs om budbetjänten
nr 1215 6245
Hans Lindh
(f. 1926), Sverige
Etsning, Gustav Adolfs torg år 2584,11/30. Motivet: 39x48
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 12:45:37 | 1 | 100 kr |
4/11 17:07:31 | 2 | 200 kr |
5/11 18:02:14 | 3 | 600 kr |
5/11 18:40:19 | 4 | 500 kr |
5/11 18:40:19 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
5/11 18:41:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:54