![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5897090
*
nr 589 7090
Pigtittare
höjd: 65
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2009
kl 19:39:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/6 16:02:34
1
150 kr
29/6 14:25:03
2
150 kr
29/6 14:25:27
2
200 kr
29/6 17:43:42
1
250 kr
29/6 19:32:18
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 589 7090
Pigtittare
höjd: 65
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/6 16:02:34 | 1 | 150 kr |
29/6 14:25:03 | 2 | 150 kr |
29/6 14:25:27 | 2 | 200 kr |
29/6 17:43:42 | 1 | 250 kr |
29/6 19:32:18 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53