KONST / Litografier / Färglitografi 13903130

nr 1390 3130

Acke Oldenburg

(1923-2005), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 110/225. Motivet: 61x87, yttermått inklusive ram: 65x91 cm

Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 12 april 2021
kl 19:09:14

Acke Oldenburg

Läs mer om Acke Oldenburg