KONST / Litografier / Färglitografi 9139015
*
nr 913 9015
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi , Karl Höglund (f. 1940), par på cykel, 202/290, bladets mått: 42x29
Kondition: löst blad
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 18:18:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 14:53:56
1
350 kr
21/9 21:25:13
2
600 kr
22/9 17:40:39
3
600 kr
22/9 17:45:09
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad par på cykel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9067 Färglitografi
Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, bär ded..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:26
*
Karl Höglund
Kondition: löst blad
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
nr 913 9015
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi , Karl Höglund (f. 1940), par på cykel, 202/290, bladets mått: 42x29
Kondition: löst blad
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 14:53:56 | 1 | 350 kr |
21/9 21:25:13 | 2 | 600 kr |
22/9 17:40:39 | 3 | 600 kr |
22/9 17:45:09 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad par på cykel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9067 Färglitografi
Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, bär ded..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:26