![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9344114
*
nr 934 4114
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Träsnitt, Hjalmar Strååt (1885-1971), Stockholm, motivet: 18x28
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:09:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 13:44:57
1
100 kr
12/1 12:20:32
2
150 kr
12/1 20:00:07
3
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hjalmar strååt linoleumsnitt stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32
*
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Hjalmar Strååt
nr 934 4114
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Träsnitt, Hjalmar Strååt (1885-1971), Stockholm, motivet: 18x28
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 13:44:57 | 1 | 100 kr |
12/1 12:20:32 | 2 | 150 kr |
12/1 20:00:07 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.Läs mer om Hjalmar Strååt
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hjalmar strååt linoleumsnitt stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32