ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10038084
*
nr 1003 8084
Spegel
1800-tal, höjd: 70 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 20:52:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 17:49:43
1
700 kr
20/12 19:57:17
2
400 kr
20/12 19:57:17
1
450 kr (Budbetjänt)
20/12 19:57:31
2
600 kr
20/12 19:57:31
1
700 kr (Budbetjänt)
20/12 19:57:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1003 8084
Spegel
1800-tal, höjd: 70 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/12 17:49:43 | 1 | 700 kr |
20/12 19:57:17 | 2 | 400 kr |
20/12 19:57:17 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/12 19:57:31 | 2 | 600 kr |
20/12 19:57:31 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
20/12 19:57:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53