![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13891043
*
nr 1389 1043
Ernst Henseler
(1852-1940), Tyskland
Oljemålning, Bondkvinna. Signerad, daterad 1886. Olja på pannå, 26x21 cm, yttermått inklusive ram, : 38x34 cm
Ernst Henseler, tysk bildkonstnär född 1852, död 1940.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:12:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 08:41:08
1
2.400 kr
5/4 20:06:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bondkvinna ernst henseler europa germany olja olja på pannå oljemålning oljemålningar tyska tyskland tyskt
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Ernst Henseler
Ernst Henseler, tysk bildkonstnär född 1852, död 1940.
nr 1389 1043
Ernst Henseler
(1852-1940), Tyskland
Oljemålning, Bondkvinna. Signerad, daterad 1886. Olja på pannå, 26x21 cm, yttermått inklusive ram, : 38x34 cm
Ernst Henseler, tysk bildkonstnär född 1852, död 1940.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 08:41:08 | 1 | 2.400 kr |
5/4 20:06:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bondkvinna ernst henseler europa germany olja olja på pannå oljemålning oljemålningar tyska tyskland tyskt
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19