KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13988082

nr 1398 8082

Anders Altzar

(1886-1939), Sverige

Oljemålning, Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskap med stugor. Signerad, daterad -29. Olja på duk, 65x80, yttermått inklusive ram: 80x96 cm

Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 24 maj 2021
kl 18:25:56

20/5 16:23:14 1      Vinnande bud

Anders Altzar

Läs mer om Anders Altzar