KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12497190

nr 1249 7190

Axel Wallert

(1890-1962), Sverige

Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Fiskare med nät "Kalvandö" Värmdö. Signerad, daterad -37. Olja på duk, 32x48

Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 22 april 2019
kl 19:23:07

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Axel Wallert

Läs mer om Axel Wallert