Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 17142109



*

nr 1714 2109


INDIAN INK DRAWING

unidentified artist. Signed, man i rock, 14x7, 5, outer dimensions including frame: 25x16, 5,


Oidentifierad konstnär. Signerad, man i rock, 14x7,5, yttermått inklusive ram: 25x16,5


Withdrawn

Auction date:

Monday July 28 2025
at 18:13:47


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller man i rock tusch vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr