![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11457157
*
nr 1145 7157
Spegel
1960-tal, Fröseke, Nybro, Ek i naturfärg, 115x34 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 18:19:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 14:50:22
1
700 kr
20/11 13:54:02
2
700 kr
20/11 13:54:02
1
700 kr (Budbetjänt)
20/11 13:54:35
2
800 kr
20/11 16:29:35
1
Vinnande bud
20/11 18:16:41
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ek i naturfärg fröseke nybro spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro - 50/60-tal
nr 1145 7157
Spegel
1960-tal, Fröseke, Nybro, Ek i naturfärg, 115x34 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 14:50:22 | 1 | 700 kr |
20/11 13:54:02 | 2 | 700 kr |
20/11 13:54:02 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
20/11 13:54:35 | 2 | 800 kr |
20/11 16:29:35 | 1 | Vinnande bud |
20/11 18:16:41 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...![](/tema/themes/{E1D39E97-AEA6-49A8-B0D6-CE6D788CA20E}_183x97.jpg)
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ek i naturfärg fröseke nybro spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53