Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14024311



*

nr 1402 4311


Hugo Carlberg

(1880-1943), Sverige


2 pcs, Hugo Carlberg (1880-1943), Sweden. Landskap & figurer, 9x11 - 11x13, tym: 27x32,


MIXED MEDIA, 2 st, Landskap & figurer, 9x11 - 11x13, yttermått inklusive ram: 27x32 cm. Signerad


Hugo Carlberg, born 1880, dead 1943, Swedish painter.

Estimate:

500

Auction date:

Monday June 7 2021
at 19:19:26



  • Artist/Designer

Hugo Carlberg

Hugo Carlberg, born 1880, dead 1943, Swedish painter.

Read more about Hugo Carlberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hugo carlberg landskap & figurer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr