KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13846071
nr 1384 6071
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Hesselby slott. Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 55x63 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 15 mars 2021
kl 18:55:44
9/3 13:48:29
500 kr
12/3 19:44:52
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin