KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13592571
*
nr 1359 2571
Akvareller
2 st, SS Chichamaqa Cap: J Nicolson 1864", Albert capt a Blohm Naples, 29x38-31x41cm. Signerad
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 20:09:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 09:20:27
1
300 kr
7/11 16:55:19
2
400 kr
7/11 16:56:37
2
500 kr
8/11 18:11:41
1
400 kr
8/11 18:11:41
2
450 kr (Budbetjänt)
8/11 18:12:36
1
500 kr
8/11 18:12:36
2
500 kr (Budbetjänt)
8/11 23:06:22
3
1.000 kr
9/11 08:00:46
2
700 kr
9/11 08:00:46
3
800 kr (Budbetjänt)
9/11 08:01:31
2
900 kr
9/11 08:01:31
3
1.000 kr (Budbetjänt)
9/11 08:50:26
2
Vinnande bud
9/11 19:09:42
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
*
Akvareller
Läs om budbetjänten
nr 1359 2571
Akvareller
2 st, SS Chichamaqa Cap: J Nicolson 1864", Albert capt a Blohm Naples, 29x38-31x41cm. Signerad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/11 09:20:27 | 1 | 300 kr |
| 7/11 16:55:19 | 2 | 400 kr |
| 7/11 16:56:37 | 2 | 500 kr |
| 8/11 18:11:41 | 1 | 400 kr |
| 8/11 18:11:41 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 18:12:36 | 1 | 500 kr |
| 8/11 18:12:36 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 23:06:22 | 3 | 1.000 kr |
| 9/11 08:00:46 | 2 | 700 kr |
| 9/11 08:00:46 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 08:01:31 | 2 | 900 kr |
| 9/11 08:01:31 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 08:50:26 | 2 | Vinnande bud |
| 9/11 19:09:42 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22



