Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9599610



*

nr 959 9610


Einar Rosén

(1910-1998), Sverige


Einar Rosén (1910-1998), rowing-boat, signed. 1951, subject: 26x34,


WATERCOLOUR, Einar Rosén (1910-1998), Eka, signerad. 1951, motivet: 26x34


Einar Rosén, Swedish painter, and graphic artist, born 1910, dead 1998.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday May 4 2015
at 18:13:59



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Einar Rosén

Einar Rosén, Swedish painter, and graphic artist, born 1910, dead 1998.

Read more about Einar Rosén
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar rosén eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr