Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / SidenmÃ¥lning 8034208



*

nr 803 4208


Sidenmålning

Kina, motivets mått: 40x50


Utrop:

500 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 januari 2013
kl 18:09:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/1 04:46:15 1      100 kr
26/1 22:16:18 2      400 kr
27/1 16:27:04 1      200 kr
27/1 16:27:17 1      300 kr
27/1 16:27:31 1      400 kr
28/1 17:50:59 1      450 kr
28/1 17:57:29 2      1.000 kr
28/1 17:59:22 1      600 kr
28/1 18:00:54 1      800 kr
28/1 18:02:23 1      1.000 kr
28/1 18:03:31 3      1.100 kr
28/1 18:04:26 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr