KONST / Litografier / Färglitografi 4446146
nr 444 6146
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström, komposition, signerad i trycket, 39x2864/125
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
750 kr
måndag 18 december 2006
kl 17:55:35
12/12 11:50:08
700 kr
18/12 15:18:33
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström