ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed medias 7347440
*
nr 734 7440
Björn Krestesen
(f. 1951), Sverige
2 pcs, Björn Krestesen (b. 1951), signed, subject size: 12x17 resp 18x12,
MIXED MEDIAS (F), 2 st, Björn Krestesen (f. 1951), Signerade, motivets mått: 12x17 resp 18x12
Björn Krestesen, Swedish painter, born 1951
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday January 16 2012
at 17:44:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/1 11:48:26
1
100 kr
16/1 17:27:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn krestesen blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:20
*
Björn Krestesen
Björn Krestesen, Swedish painter, born 1951
nr 734 7440
Björn Krestesen
(f. 1951), Sverige
2 pcs, Björn Krestesen (b. 1951), signed, subject size: 12x17 resp 18x12,
MIXED MEDIAS (F), 2 st, Björn Krestesen (f. 1951), Signerade, motivets mått: 12x17 resp 18x12
Björn Krestesen, Swedish painter, born 1951
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday January 16 2012 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/1 11:48:26 | 1 | 100 kr |
| 16/1 17:27:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn krestesen blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:20



