KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16858328
nr 1685 8328
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Månuppgång". Signerad, ej numrerad. Bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 49x51 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 10 mars 2025
kl 18:53:45
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind