KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15448226

nr 1544 8226

Georg Lodström

(1915-1972), Sverige

Oljemålning, "Hovs Hallar, Kor i aftonsol". Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 25x39 cm, yttermått inklusive ram: 46x61 cm

Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 maj 2023
kl 19:30:28

28/5 10:29:19 1      Vinnande bud

Georg Lodström

Läs mer om Georg Lodström