KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar i mapp 13557118
nr 1355 7118
Jörgen Boberg
(1940-2009), Danmark
Etsningar i mapp, 7 st, "Renaissance Dreams", oramade lösa blad. Signerad, numrerad 17/25, daterad 1970. Bladets mått: 45,5x61 cm
Jørgen Boberg, Dansk bildkonstnär född 1940, död 2009.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 21:01:28
700 kr
800 kr
1.600 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
2.200 kr
2.600 kr
19 okt