![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16107302
*
nr 1610 7302
Albert Theodor Gellerstedt
(1836-1914), Sverige
Signerad, daterad Säter 12/6 -86. Akvarell, bildmått: 17,5x12 cm, yttermått inklusive ram: 30x23,5
Albert Theodor Gellerstedt, svensk målare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:47:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 18:36:17
1
350 kr
1/4 20:38:03
2
600 kr
1/4 20:40:18
3
700 kr
1/4 20:41:19
3
800 kr
1/4 20:42:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Albert Theodor Gellerstedt
Albert Theodor Gellerstedt, svensk målare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.
Läs mer om Albert Theodor Gellerstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Albert Theodor Gellerstedt
Albert Theodor Gellerstedt, svensk målare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.
Läs mer om Albert Theodor Gellerstedt
nr 1610 7302
Albert Theodor Gellerstedt
(1836-1914), Sverige
Signerad, daterad Säter 12/6 -86. Akvarell, bildmått: 17,5x12 cm, yttermått inklusive ram: 30x23,5
Albert Theodor Gellerstedt, svensk målare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 18:36:17 | 1 | 350 kr |
1/4 20:38:03 | 2 | 600 kr |
1/4 20:40:18 | 3 | 700 kr |
1/4 20:41:19 | 3 | 800 kr |
1/4 20:42:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Albert Theodor Gellerstedt
Albert Theodor Gellerstedt, svensk mÃ¥lare, poet, arkitekt och ingenjör, född 1836, död i Stockholm 1914.Läs mer om Albert Theodor Gellerstedt
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25