ART / Etchings etc / Färgakvatint 13229261

nr 1322 9261

Ã…ke Pallarp

(1933-2013), Sverige

Åke Pallarp (1933-2013), Sweden. "Mötesplats, stjärnhimmel". Signed, numbered 19/20, unframed. Subject: 12, 5x10 cm,

Färgakvatint, "Mötesplats, stjärnhimmel". Signerad, numrerad 19/20, oramat löst blad. Motivet: 12,5x10 cm

Ã…ke Pallarp, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1933, dead 2013.

Yes

SEK 300

Monday April 27 2020
at 19:41:03

27/4 14:41:17 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Ã…ke Pallarp

Read more about Ã…ke Pallarp