ART / Sculptures and works of art / Sculpture 16311003
nr 1631 1003
Liss Eriksson
(1919-2000), Sverige
Liss Eriksson (1919-2000), Sweden. Kvinnlig modell. Patinated bronze. Monogramsignerad LE, Numrerad I/V, Gjutarstämpel E Godard. Length: 21 cm, Width: 15 cm, height: 5, 5 cm,
SCULPTURE, Kvinnlig modell. Patinerad brons. Monogramsignerad LE, Numrerad I/V, Gjutarstämpel E Godard. Längd: 21 cm, bredd: 15 cm, höjd: 5,5 cm
Liss Eriksson, born 1919 in Stockholm, dead 2000, Swedish sculptor and draughtsman.
15000
SEK 14000
Monday July 1 2024
at 19:55:31
10.000 kr
13.000 kr
10.500 kr
11.000 kr (Robot)
11.500 kr
12.000 kr (Robot)
12.500 kr
13.000 kr (Robot)
13.500 kr
- Klassiska
Jul 1
Klassiska
Read more about Klassiska
Liss Eriksson
Read more about Liss Eriksson