KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 17113046

nr 1711 3046

Fritz von Dardel

(1817-1901), Sverige

Tuschteckningar, 2 st, En signerad, tackbrev & teckning, Daterade 1863 & 1866, oramade lösa blad. Bredd: 28x22 cm

Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 30 juni 2025
kl 20:15:59

17/6 16:15:42 1      Vinnande bud

Fritz von Dardel

Läs mer om Fritz von Dardel