FURNITURE / Tables / Writing desk 10357257
nr 1035 7257
WRITING DESK
art nouveau, length: 121 cm, width: 66 cm, width: 77, wear, damages.
jugend, längd: 121 cm, djup: 66 cm, djup: 77
Condition: slitage, skador
1000
SEK 700
Monday May 2 2016
at 19:34:41
2/5 17:10:56
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.