KONST / Litografier / Färglitografi 14376588
nr 1437 6588
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Signerad, numrerad 78/100, daterad 1975, komposition. Färglitografi, bildmått: 60x50cm, yttermått inklusive ram: 73x58cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 december 2021
kl 18:37:54
7/12 07:33:32