KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12699149
nr 1269 9149
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Skärgårdslandskap. Signerad J Öberg, daterad 1941. Olja på duk, 30x40 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:12:33
19/8 17:37:58
Josef Öberg
Läs mer om Josef Öberg